Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz-recydywista zatrzymany przez kłodzkich policjantów

Data publikacji 28.04.2022

Kłodzcy policjanci kryminalni zidentyfikowali, a następnie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu, który podejrzany jest o liczne włamania do altanek działkowych, garaży oraz samochodów. Mężczyzna działał na terenie Kłodzka, w dodatku w warunkach tzw. recydywy. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, kosiarki, sprzęt wędkarski, AGD i RTV o łącznej wartości ponad 8 tys. złotych. Podejrzany usłyszał w sumie 9 zarzutów i grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z kłodzkiej komendy powiatowej pracowali nad sprawą licznych włamań do altanek działkowych, garaży, a także samochodów, do których dochodziło na terenie Kłodzka w okresie od końca stycznia do kwietnia 2022 roku.

W wyniku przeprowadzenia wnikliwej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanego o te czyny 29-letnie mieszkańca powiatu kłodzkiego. Z materiałów postępowania dowodowego wynika, że mężczyzna z pomieszczeń, do których się włamywał, kradł wszystko, co mógł łatwo sprzedać. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, kosiarki, sprzęt wędkarski, AGD i RTV. Łączna wartość strat spowodowana jego przestępczym działaniem to ponad 8 tysięcy złotych na szkodę wielu pokrzywdzonych.

Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia, które niebawem wróci do właścicieli. 29-latek usłyszał w sumie 9 zarzutów za kradzież i kradzieże z włamaniem, do których się przyznał. Wyjaśnił, że skradzione przedmioty sprzedawał przypadkowym osobom, a pieniądze przeznaczał na swoje wydatki, głównie alkohol. W związku z tym, że czynów tych dokonał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
asp. sztab. Joanna Bielak
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony