Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu wzięli udział w II edycji Sztafety z Przylądka Nadziei na Jasną Górę

Data publikacji 28.04.2022

Podkomisarz Justyna Szeglowska oraz sierżant sztabowy Michał Banaś z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wzięli udział w II edycji charytatywnego biegu na rzecz dzieci leczonych we wrocławskim Przylądku Nadziei, gdzie miał miejsce start biegu. Meta zaś znajdowała się na Jasnej Górze.

Choć służą w różnych jednostkach wrocławskiej komendy miejskiej, połączyła ich wspólna pasja. Wielokrotnie pisaliśmy już o podkomisarz Justynie Szeglowskiej i sierżancie sztabowym Michale Banaś, którzy osiągają wiele sportowych sukcesów na różnego rodzaju imprezach biegowych. Dzisiaj możemy napisać o nich razem, ponieważ wspólnie wzięli udział w biegu sztafetowym z Przylądka Nadziei na Jasną Górę.

To już druga edycja charytatywnej sztafety, która ma na celu pomoc dla dzieci cierpiących na schorzenia onkologiczne. Dzięki takim akcjom zbierane są środki finansowe na ich leczenie.

W tym roku w sposób szczególny ta pomoc jest niezwykle potrzebna, ponieważ we wrocławskiej klinice Przylądek Nadziei leczone są także dzieci z Ukrainy. Oprócz schorzeń onkologicznych, przyszło im cierpieć również z powodu panującej w ich kraju wojny, która całkowicie uniemożliwia kontynuację podjętego na miejscu leczenia.

Cieszymy się, że w naszych szeregach są policjanci posiadający pasje i chcący pomagać innym. Ich osiągnięcia sportowe, które mają na koncie to ogromny wysiłek wkładany latami w ciężkie treningi i tysiące pokonanych kilometrów. Dziękujemy za piękny gest i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania sportowe jakich się podejmą.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony