Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie rozboju i uszkodzenie mienia

Data publikacji 29.04.2022

Na 2 miesiące do aresztu trafił 42-letni mężczyzna zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o usiłowanie rozboju i uszkodzenie mienia. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie powiatu karkonoskiego - mężczyzna zażądał od swojego ojca pieniędzy, a gdy ten odmówił dotkliwie go pobił oraz zniszczył meble i okno. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju oraz o zniszczenie mienia.

25 kwietnia 2022 roku, około godziny 18.40 policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu karkonoskiego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-letni syn przyszedł do domu nietrzeźwy, wszczął awanturę i zażądał od swojego ojca pieniędzy, a gdy ten sprzeciwił się, dotkliwie go pobił, a następnie zdemolował meble i wybił szybę w oknie. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Obecnie wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 42-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przestawiono mu zarzuty.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dwa dni później Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony