Bieżące informacje

Dolnośląscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających podczas majowego weekendu

Funkcjonariusze z Dolnego Śląska cały czas dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Przed nami weekend majowy i wzmożone działania prewencyjno kontrolne nie tylko na drogach naszego województwa. Policyjni wodniacy pełnią już służbę w obrębie rzek oraz jezior i stawów. Pamiętajmy, że woda to żywioł. Nie wolno do niej wchodzić po alkoholu, ani też pływać w miejscach niedozwolonych!

Przed nami majowy weekend. Dolnośląscy policjanci wzorem lat ubiegłych prowadzą wzmożone działania prewencyjno kontrolne. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, a także osób podróżujących po terenie naszego województwie już sprawdzają czy kierujący i piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

Swoje zadania realizują także policyjni wodniacy. Funkcjonariusze pełną służbę w rejonach rzek, jezior i stawów, a także dzikich kąpielisk. Mimo, że temperatura wody nie zachęca jeszcze do kąpieli w otwartej przestrzeni, to policjanci już przypominają o podstawowych zasadach obowiązujących nad wodą, a także o tym, że kąpiel na całym obszarze Odry, która jest szlakiem żeglugowym jest zabroniona.

Policjanci niezmiennie apelują o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich pływackich możliwości. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami. Relaksując się nad wodą, respektujmy elementarne zasady bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami ratować innych, gdy nie dysponujemy odpowiednim sprzętem i specjalistycznymi umiejętnościami w tym zakresie. Najczęściej powodzenie działań ratunkowych zapewnić mogą wyłącznie wyszkolone służby, które są właściwie wyposażone, np. w rzutki ratownicze, które pozwalają bez ryzykowania własnym zdrowiem ściągnąć tonącą osobę na brzeg.

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Życie mamy tylko jedno - nie warto ryzykować!

podkom. Wojciech Jabłoński
Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.05 MB)

Powrót na górę strony