Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu i odzyskali utracone mienie

Data publikacji 02.05.2022

Funkcjonariusze legnickiej policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, podejrzanego o dokonanie kradzieży pojazdu. Utracone auto o wartości 80 tys. złotych zostało odzyskane przez policjantów i przekazane właścicielowi. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku czynności operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy szybko wytypowali sprawcę kradzieży pojazdu. Zaledwie cztery dni wystarczyły funkcjonariuszom na zatrzymanie złodzieja i odzyskanie utraconego mienia.

Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Lubina, który w ostatnim czasie z parkingu na terenie jednej z legnickich firm, dokonał kradzieży samochodu Toyota o wartości 80 tys. zł.

Bezpośrednio po otrzymaniu zawiadomienia, policjanci przystąpili do działań zmierzających nie tylko do wytypowania i zatrzymania przestępcy, ale także do odnalezienia utraconego mienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na terenie powiatu lubińskiego i po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, przekazali go właścicielowi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem, za popełnienie którego sąd może orzec karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Krzysztof Oleniacz
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony