Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poważne konsekwencje za przekroczenie prędkości o 84 km/h

Data publikacji 02.05.2022

Nadmierna prędkość od dawna stanowi jeną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości jest szczególnie niebezpieczne w obszarze zabudowanym, gdzie wśród użytkowników dróg znajduje się wielu niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym łamanie obowiązujących ograniczeń prędkości w naszym kraju wiąże się z surowymi karami. Przekonał się o tym kierowca zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, pędził aż 154 km/h! Spotkanie z funkcjonariuszami skończyło się dla niego poważnymi konsekwencjami.

29 kwietnia bieżącego roku, na ulicy Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę z wykorzystaniem urządzenia do pomiaru prędkości tuż po 10:00 zmierzyli prędkość nadjeżdżającego audi.

Kierujący tego pojazdu poruszał się o wiele szybciej, niż w tym miejscu zezwalały na to przepisy. Mężczyzna pędził aż 154km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Funkcjonariusze niezwłocznie dali sygnał do zatrzymania amatorowi dużych prędkości.

Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Za swoją brawurową i skrajnie niebezpieczną jazdę został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy na trzy miesiące, a na jego konto trafiło także 10
punktów karnych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony