Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły jeden z wrocławskich komisariatów

Data publikacji 02.05.2022

Jak wygląda komisariat Policji? Kto w nim pracuje? W jaki sposób bezpiecznie bawić się nad wodą? Czy każdego napotkanego psa można pogłaskać? Tych i innych pytań było wiele, ale podczas wizyty w komisariacie na wrocławskim Ołbinie, przedszkolaki usłyszały odpowiedź na każde z nich. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji i specjalnie zaproszonych gości.

Głównym celem wizyty przedszkolaków było poznanie osób, które pracują w komisariacie przy ulicy Rydygiera we Wrocławiu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia, a w rolę przewodników wcielili się aspirant Katarzyna Przerwa, aspirant sztabowy Marek Witoś, starszy sierżant Damian Sosnowski oraz aspirant Artur Sobierajski.

Oprócz możliwości obejrzenia "od kuchni" codziennego życia komisariatu, policjanci przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Zaprosili funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego, aspirant Magdalenę Wiesner-Mieszała i młodszego aspiranta Konrada Wojciechowskiego, którym towarzyszył czworonożny funkcjonariusz - pies służbowy Ozi. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niespodzianki i chętnie głaskały Oziego, a ten z kolei był bardzo zadowolony, ponieważ uwielbia tego typu pieszczoty.

Nauka poprzez zabawę jest czymś nieocenionym i korzystając z tej okazji policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Nie zabrakło kwestii związanych z zasadami zachowania się nad wodą. Z racji zbliżającego się lata, mundurowi przypomnieli dzieciom, aby nie oddalały się od swoich rodziców i opiekunów, nie wchodziły same do wody i były ostrożne podczas kąpieli oraz zabaw na plaży.

A co jeśli spotkamy na swojej drodze obcego psa? Na pewno jest to sytuacja niebezpieczna i policjanci wyjaśnili dzieciom, że nie można głaskać przypadkowo napotkanych psów, czy drażnić ich, ponieważ zwierzę w poczuciu zagrożenia może zaatakować.

Podczas wizyty w budynku komisariatu przedszkolaki miały możliwość ćwiczyć pokazaną im przez policjantów bezpieczną pozycję, którą należy przyjąć natychmiast podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem.

Nie zabrakło także słynnego Komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej Policji, który przyszedł przywitać się z dziećmi.

W pewnym momencie jeden z pokoi komisariatu zamienił się w salę kinową! To dlatego, że policjanci zaprosili dzieci do obejrzenia filmu „Bezpieczne zachowania”, w którym główną rolę odgrywa Sierżant Poli.

Działania profilaktyczne mają ogromne znaczenie dla małych dzieci i należy im nieustannie przypominać zasady bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony