Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzelał z wiatrówki wiaty przystankowe, ale ma również inne czyny na sumieniu…

Data publikacji 02.05.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek działał na ternie miasta i w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ostrzelał między innymi z wiatrówki dwie wiaty przystankowe, a także włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze. Straty oszacowano wstępnie na ponad 18 tysięcy złotych. Teraz to sąd zdecyduje o dalszym losie podejrzanego, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od lutego do kwietnia br. dopuścił się w serii przestępstw przeciwko mieniu na terenie miasta. Były kradzieże z włamaniem, kradzieże oraz czyny polegające na niszczeniu mienia.

Jeleniogórzanin między innymi ostrzelał z wiatrówki dwie wiaty przystankowe, włamał się do pomieszczeń gospodarczych należących do jednego z domów sanatoryjnych, gdzie jego łupem padły elektronarzędzia. Ponadto w nowo budowanym budynku ostrzelał z wiatrówki okna, a także ze znajdującego się tam domku gospodarczego ukradł przewody elektryczne, rury miedziane i podgrzewacz. Skradzionych przedmiotów nie dał rady jednak zabrać ze sobą, gdyż został spłoszony. Dalsze policyjne czynności w sprawie potwierdziły też, że w lutym br. z jednego z budynków na ternie Jeleniej Góry, ukradł kilkanaście akumulatorów motocyklowych oraz elementy sanitarne.

Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę co najmniej 18 tysięcy złotych.

Na zatrzymanie mężczyzny duży wpływ miały zebrane informacje oraz szczegółowe analizy zapisów z kamer monitoringu, które wykonali policjanci pionu kryminalnego.

32- latek trafił prosto do policyjnego aresztu, a teraz za popełnione czyny odpowie bezpośrednio przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło:
KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony