Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożyczył od znajomego ponad 100 tys. złotych i nie zamierzał oddać. Zaczął za to grozić pokrzywdzonemu

Data publikacji 02.05.2022

34-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany przez policjantów kryminalnych z wałbrzyskiej komendy po tym, jak groził pozbawieniem życia 24-letniemu znajomemu. Okazało się, że starszy z mężczyzn na przestrzeni ostatnich miesięcy pożyczył od kolegi sporą sumę pieniędzy – łącznie ponad 100 tysięcy złotych, jednak nie zamierzał ich oddać pokrzywdzonemu. Robił za to wszystko, by zmusić go do odstąpienia od żądania zwrotu gotówki.

Wałbrzyscy policjanci otrzymali w ostatnim czasie zgłoszenie od 24-latka, który od grudnia zeszłego do kwietnia tego roku pożyczył swojemu o 10 lat starszemu znajomemu łącznie 105 tysięcy złotych. 34-latek pożyczkę zobowiązał się oddać. Kiedy jednak przyszło do zwrotu wierzytelności, najpierw zaczął on grozić uszkodzeniem ciała pokrzywdzonemu, a następnie także jego partnerce.

W toku wykonanych czynności funkcjonariusze kryminalni w minionym tygodniu zatrzymali 34-letniego sprawcę serii przestępstw i osadzili go w policyjnej izbie zatrzymań. Nastepnie mundurowi z wałbrzyskiej komendy doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał trzy zarzuty kierowania gróźb karanych, a także dwa zarzuty przywłaszczenia powierzonego mu mienia ruchomego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją prokuratora 34-latek objęty został dozorem policyjnym oraz ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym mężczyzną.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony