Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszedł z wiatrówką do sklepu i ukradł pieniądze - policjanci zatrzymali podejrzanego, a sąd go aresztował na 3 miesiące

Data publikacji 03.05.2022

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Lubania. 21-latek podejrzany jest o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym miesiącu, w jednym ze sklepów spożywczych, gdzie zamaskowany mężczyzna zastraszył ekspedientkę pistoletem i skradł z kasy pieniądze. Sprawca dokonał także kradzieży rozbójniczej wobec klientki sklepu, zabierając jej portfel i gotówkę, a następnie oddalił się. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, prowadzili czynności w związku rozbojem, który miał miejsce 23 kwietnia br. na terenie jednego ze sklepów spożywczych. Zamaskowany 21-latek, wszedł do lokalu, zastraszył ekspedientkę pistoletem, a następnie ukradł z kasy fiskalnej pieniądze. Ponadto użył przemocy wobec klientki sklepu, doprowadzając ją do bezbronności. Napastnik zabrał pokrzywdzonej portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami.

Pokrzywdzone o zdarzeniu powiadomiły Policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i w oparciu o uzyskane informacje oraz analizę monitoringu wytypowali 21-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę. Podczas dalszych czynności policjanci pionu operacyjnego znaleźli w lesie plecak z zawartością pistoletem oraz skradzionym wcześniej portfelem.

Funkcjonariusze ustalili, że 21-latek, odpowiada także za kradzieże i kradzieże z włamaniem między innymi do sklepu ogólnospożywczego w gminie Olszyna. Podejrzany usłyszał w sumie 9 zarzutów.

Na bazie zgromadzonych dotychczas przez policjantów materiałów, na wniosek prokuratora sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W świetle obowiązujących przepisów za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169
Powrót na górę strony