Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy jechał rowerem – trafił prosto za kraty

Data publikacji 04.05.2022

Trzebniccy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego technika jazdy wzbudziła u funkcjonariuszy uzasadnione podejrzenia. Tak jak przewidywali mundurowi, kierujący jednośladem był nietrzeźwy. To jednak nie wszystko, bowiem w trakcie podejmowanych czynności 23-latek znieważył mundurowych oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Okazał się również osobą poszukiwaną. Już trafił do więziennej celi, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W trakcie majowego weekendu, w godzinach nocnych, funkcjonariusze z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego stan i technika jazdy wzbudziły u mundurowych podejrzenia, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci natychmiast dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się. Po zbadaniu go alkomatem okazało się, że policyjna intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. 23–latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko, bowiem w trakcie podejmowania przez mundurowych czynności mieszkaniec powiatu trzebnickiego zaczął znieważać policjantów, a także naruszył ich nietykalność cielesną. Okazało się również, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Najbliższe 3 miesiące spędzi w celi, do której już trafił.

Za znieważenie funkcjonariuszy oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z popełnionym wykroczeniem jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości, do sądu zostanie przekazany wniosek o ukaranie sprawcy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony