Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowscy policjanci po szaleńczym pościgu zatrzymali mężczyzn, którzy wcześniej okradli market ze sprzętem RTV i AGD

Data publikacji 05.05.2022

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali po pościgu złodziei, którzy okradli market ze sprzętem RTV i AGD w Ząbkowicach Śląskich. Mężczyzna, który kierował autem uciekinierów, podczas próby uniknięcia spotkania z policjantami doprowadził do wypadku drogowego. Jak się okazało, proceder przestępczy nie był mu obcy, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na to, aby sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

30 kwietnia w jednym z marketów ze sprzętem RTV i AGD w Ząbkowicach Śląskich doszło do kradzieży dwóch ekspresów do kawy o wartości blisko 5700 złotych. Policjanci z tamtejszej komendy powiatowej podjęli pościg za sprawcami tego przestępstwa, który kontynuowany był na terenie powiatu dzierżoniowskiego. 

Uciekinierzy poruszali się pojazdem marki Porsche. W pewnym momencie udało im się zgubić goniących ich mundurowych. Jednak w międzyczasie do akcji pościgowej włączyli się także dzierżoniowscy funkcjonariusze, którzy intensywnie poszukiwali uciekających złodziei. Ich działania szybko przyniosły efekt w postaci odnalezienia porsche w okolicach Jaźwiny. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców kradzieży, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą porsche nie stosował się do poleceń nakazujących zatrzymanie, wydawanych przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 

Jego szaleńcza ucieczka zakończyła się, gdy stracił panowanie nad prowadzonym autem i uderzył w drzewo. Był jednak na tyle zdesperowany, że pozostawił dwóch rannych kompanów w wieku 19 i 20 lat w samochodzie, a sam się oddalił. W związku z tym, iż miał możliwość ukrycia się w terenie zalesionym, ogłoszono alarm
i wszczęto poszukiwania, które szybko zakończyły się zatrzymaniem 21-latka.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze, dzięki zaangażowaniu i dociekliwości, wykazali, iż kradzież na terenie Ząbkowic Śląskich to nie było jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się młody wrocławianin. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów m.in. kradzieży trzech ekspresów do kawy wartości blisko 8700 złotych i usiłowania kradzieży kolejnego o wartości blisko 3500 złotych. Ponadto 21-latek odpowie za kradzież tablic rejestracyjnych, paliwa na łączną kwotę ponad 500 złotych, a także felg aluminiowych wraz z oponami o wartości 4400 złotych. 

Mężczyzna poniesie konsekwencje również za niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydanego polecenia przez osobę uprawnioną i spowodowanie wypadku drogowego. Policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego będą jeszcze wyjaśniać kwestię związaną z posiadaniem narkotyków, gdyż w rozbitym samochodzie ujawniono amfetaminę. Sąd wobec 21-letniego mieszkańca Wrocławia zastosował trzymiesięczny areszt. 

Dwaj pozostali mężczyźni, w wieku 19 i 20 lat, których kompan pozostawił w rozbitym aucie, usłyszeli zarzut kradzieży dwóch ekspresów do kawy z ząbkowickiego marketu.  

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794
 

Powrót na górę strony