Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzebniccy policjanci odzyskali i zwrócili właścicielowi skradzionego Sprintera o wartości 50 tys. zł

Data publikacji 05.05.2022

Trzebniccy policjanci patrolując miasto ujawnili pojazd marki Mercedes Sprinter, który został skradziony jeszcze w poprzednim miesiącu. Dalsze czynności doprowadziły mundurowych również do mężczyzny, który tego przywłaszczenia dokonał. Został on zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 2 maja, policjanci z komendy w Trzebnicy, pełniący służbę na terenie miasta, zauważyli stojącego na poboczu sprintera. Jeden z policjantów wchodzących w skład tego patrolu od razu skojarzył, że jest on podobny do tego pojazdu, który został utracony jeszcze w kwietniu br. Po sprawdzeniu auta w systemach informatycznych okazało się, że samochód ten został wcześniej skradziony. Jego wartość oszacowana została na kwotę 50 tysięcy złotych.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady i wykonali niezbędne czynności do celów procesowych.

Mężczyzna, który dokonał przywłaszczenia pojazdu usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd po wykonaniu przez policjantów czynności został przekazy właścicielowi.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
sierż. Adrian Zalewski
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony