Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 06.05.2022

Policjanci z komisariatu w Jelczu Laskowicach zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o pobicie mieszkańca powiatu oławskiego. Na czas trwającego postępowania jeden z podejrzanych otrzymał tymczasowy areszt, a drugi z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem i musiał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 3 tyś. złotych.

Do pobicia doszło tuż przed  majówką wieczorem w Jelczu Laskowicach. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że dwaj obywatele Gruzji zaatakowali mieszkańca powiatu oławskiego będącego na spacerze z rodziną. Mężczyźni wspólnie zaatakowali 30- letniego mężczyznę, grozili mu nożem, uderzali w okolice barku i spowodowali jego upadek na ziemię.

Mieszkaniec powiatu może mówić o dużym szczęściu, gdyż nie odniósł bardzo poważnych obrażeń.  

Mężczyźni zostali zatrzymani już dwie godziny po zdarzeniu. 2 maja br. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Oławie zastosował względem 46- letniego obywatela Gruzji środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego w wysokości 3 tyś. złotych oraz zakazu opuszczania kraju. Drugi z zatrzymanych mężczyzn, 23- letni Gruzin decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Za pobicie grozi im do 3 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony