Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujność jednego z mieszkańców i szybkie policyjne działania doprowadziły do odzyskania ciągnika rolniczego o wartości pół miliona złotych

Data publikacji 06.05.2022

Skradziona na terenie województwa lubuskiego maszyna rolnicza, została ujawniona na terenie gminy Olszyna w powiecie lubańskim. Zabezpieczony przez policjantów ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych, powróci w najbliższym czasie do swojego prawowitego właściciela. Obecne działania funkcjonariuszy pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o jego kradzież. W tej sprawie niezmiernie ważna okazała się dobra współpraca mundurowych z lokalną społecznością i szybko przekazana informacja przez jednego z obywateli, który wyraźnie czuje się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo.

Niezmiernie ważne jest każde wsparcie policyjnych działań ze strony społeczeństwa, bo wszyscy wiemy doskonale, że współpraca się zawsze opłaca. Szczególnie jeżeli prowadzi bezpośrednio do zwiększania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez zapobieganie i skuteczne zwalczanie przestępczości. Tak było i tym razem, bo informacja przekazana przez jednego z obywateli, który wyraźnie czuje się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo, doprowadziła do odzyskania przez mundurowych skradzionego mienia. Odzyskano bowiem ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych.

Działając w tej sprawie, policjanci szybko ustalili, że do kradzieży tego pojazdu doszło na terenie województwa lubuskiego. Dotarli też do jego właściciela i przekazali mu informację o odzyskaniu sprzętu.

Na miejscu jego ujawnienia, pracowała grupa funkcjonariuszy i technikiem kryminalistyki, który wykonał szczegółowe oględziny. Ciągnik rolniczy posiadał uszkodzenia elementów elektronicznych odpowiadających za jego uruchomienie, które znajdowały się bezpośrednio pod kierownicą.

Po wykonaniu niezbędnych czynności zabezpieczono maszynę na policyjnym parkingu i teraz powróci do swojego prawowitego właściciela. Obecne działania policjantów z pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pragną serdecznie podziękować czujnemu mieszkańcowi powiatu lubańskiego za jego właściwą postawę.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169

  • odzyskany ciągnik
  • odzyskany ciągnik przód
  • ciągnik na lawecie
Powrót na górę strony