Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej kierowcy

Data publikacji 07.05.2022

Do zdarzenia doszło w południe na skrzyżowaniu ulic Nowodworskiej i Jaworzyńskiej w Legnicy. Dyżurny został powiadomiony o tym, że kierowca ciągnika siodłowego z naczepą blokuje ruch na skrzyżowaniu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy po rozpoznaniu sytuacji udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej kierującemu. Funkcjonariusze powiadomili o zaistniałej sytuacji Pogotowie Ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do legnickiego szpitala.

W minioną środę w południe Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o tym, że skrzyżowanie ulic Nowodworskiej i Jaworzyńskiej w Legnicy jest zablokowane przez kierującego ciągnikiem siodłowym z naczepą, który swoim pojazdem zajął dwa pasy jezdni. Na miejsce został skierowany patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu zauważyli, że kierowca ma problemy zdrowotne i natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i jednocześnie wezwali pogotowie ratunkowe. Duża wiedza medyczna funkcjonariuszy pozwoliła na podjęcie odpowiednich czynności wobec kierującego, a przybyli na miejsce medycy zabrali kierowcę z podejrzeniem udaru do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, mężczyzna bez zbędnej zwłoki otrzymał pomoc, dzięki czemu jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze kończąc kurs podstawowy czy specjalistyczny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej posiadają wiedzę i umiejętności ratownicze w tym zakresie, dlatego w przypadku nagłego zagrożenia życia lub zdrowia zawsze można liczyć na ich pomoc. Jeden z policjantów przybyłych na miejsce przed pracą w Policji był pielęgniarzem i ratownikiem medycznym, dlatego posiada dużą wiedzę medyczną, która jest nadal wykorzystywana podczas służby w Policji i pozwala na ratowanie zdrowia oraz życia obywateli.

Należy jednak pamiętać o tym, że każdy z nas powinien udzielić pierwszej pomocy, jeśli widzi sytuację zagrażającą zdrowiu lub życiu innego człowieka. Nie ma znaczenia czy jest się uczestnikiem wypadku, świadkiem lub tylko zobaczyło się taką sytuację - nie należy przechodzić obojętnie obok takiego zdarzenia, o czym mówi artykuł 162 Kodeksu Karnego.

Pamiętajmy!
Wezwanie pogotowia ratunkowego też jest formą udzielenia pomocy!

Przy tej okazji apelujemy! Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka! Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji kiedy będzie nam potrzebna pomoc.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa
tel. 504 798 649

 

Powrót na górę strony