Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci już po kwadransie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 37-latek w jednym ze sklepów spożywczych ukradł butelkę wódki, a następnie nie chciał jej oddać, a w celu utrzymania łupu poszarpał i uderzył pracownika ochrony, po czym uciekł. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w południe w Szczytnej. Mężczyzna zabrał ze sklepu butelkę alkoholu o pojemności jednego litra, za którą nie zapłacił. Zauważył to pracownik ochrony sklepu, który wybiegł za nim i próbował mu ją odebrać. Ochroniarz chcąc odebrać mężczyźnie skradziony alkohol został przez niego popchnięty, a następnie uderzony. Agresor uciekł ze sklepu pozostawiając alkohol.

Poinformowani o zaistniałym zdarzeniu funkcjonariusze polanickiego komisariatu szybko wytypowali potencjalnego sprawcę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy już po kwadransie od popełnionego przestępstwa.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili 37-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony