Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od kilku miesięcy kradł katalizatory mieszkańcom i turystom - seryjny złodziej jest już w rękach jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 09.05.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię kradzieży katalizatorów. Przestępstw, których ma na koncie co najmniej 12, dopuścił się w Karpaczu i na terenie powiatu karkonoskiego na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 20.000 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o serię kradzieży katalizatorów.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany od września ubiegłego roku do maja br. dopuścił się w Karpaczu i na terenie powiatu karkonoskiego serii kradzieży. Jego łupem padły katalizatory z pojazdów osobowych różnych marek na szkodę turystów i mieszkańców. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że 26-latek ma na koncie co najmniej 12 takich przestępstw. Łupem mężczyzny padły również metalowe kraty zabezpieczające pomieszczenie gospodarcze o wartości 5 tysięcy złotych, które następnie sprzedał w punkcie skupu złomu.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawach kradzieży katalizatorów ustalili podejrzanego na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także na podstawie zebranych informacji. Odnaleźli dwa skradzione katalizatory, które mężczyzna ukrył w zaroślach nieopodal miejsca zamieszkania. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.

26-latek za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony