Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny posiadającego znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 09.05.2022

Ząbkowiccy policjanci ujawnili kolejne narkotyki. Tym razem mundurowi zabezpieczyli w pojeździe mieszkańca powiatu nyskiego prawie 5 tysięcy porcji handlowych amfetaminy. 33-latek został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a grozić mu może kara nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z powiatu ząbkowickiego na jednej z ulic w miejscowości Ziębice zauważyli samochód osobowy marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry pojazdem. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej i sprawdzić powód nerwowego zachowania. 33-letni mieszkaniec powiatu nyskiego podczas rozmowy z funkcjonariuszami był mocno zdenerwowany, a to spowodowało, że mundurowi postanowili sprawdzić czy w samochodzie nie ma zabronionych substancji.

Okazało się, że wewnątrz opla znajduje się paczka szczelnie owinięta pomarańczową taśmą, a w środku worek strunowy z zawartością białego proszku. Mężczyzna w pojeździe przewoził blisko 5 tysięcy porcji handlowych amfetaminy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi zarzutów przestępstwa posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i wobec mieszkańca powiatu nyskiego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony