Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Była poszukiwana, a wpadła w ręce policjantów w zasadzie na własne życzenie

Data publikacji 09.05.2022

5 maja bieżącego roku, kilka minut po godzinie 23:00, dyżurny oławskiej komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie dotyczące wybicia szyby w drzwiach wejściowych do jednego ze sklepów znajdujących się przy ul. 3 Maja w Oławie. Na miejscu okazało się, że uszkodzeń dokonała awanturująca się klientka sklepu, która na sumieniu miała o wiele więcej…

Oławscy policjanci przeprowadzający interwencję ustalili, że nieznana kobieta zażądała od sprzedawczyni wydania alkoholu w postaci piwa, bez wcześniejszego uiszczenia opłaty za towar. Po uzyskaniu odmowy mocno zdenerwowana „klientka” wyszła ze sklepu. Postanowiła jednak wyładować swoje zdenerwowanie na drzwiach wejściowych lokalu, uderzając w nie ręką i doprowadzając do wybicia szyby.

Agresorka została zatrzymana przez mundurowych, gdy przebywała w okolicy sklepu. Podczas legitymowania okazało się, że 26-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego miała już na swoim koncie wcześniejszy konflikt z prawem. W konsekwencji swoich działań była osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Lublinie celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

Kobieta została zatrzymana i trafiła prosto do zakładu karnego, gdzie odbędzie teraz zaległą karę. Nie ominie jej również odpowiedzialność za zniszczenie mienia, za co grozi jej do 5 lat więzienia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony