Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany motorowerzysta uciekał przed policjantami, a co gorsza wraz z nim podróżowała 5-latka bez kasku

Data publikacji 09.05.2022

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna, który próbował uniknąć policyjnej kontroli na terenie powiatu górowskiego. 37-latek uciekał motorowerem przed funkcjonariuszami, ryzykując tym samym zdrowiem i życiem 5-letniej dziewczynki, która bez kasku podróżowała wraz z nim. Gdy motorowerzysta po pościgu został zatrzymany, okazało się, że w dodatku był nietrzeźwy i miał czynny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem. Na szczęście dziecko podczas tego zdarzenia nie odniosło poważnych obrażeń.

8 maja bieżącego roku, około godziny 21:00, w miejscowości Chróścina, w powiecie górowskim, policjanci z Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego postanowili zatrzymać do kontroli kierującego motorowerem, który przewoził dziecko bez kasku na głowie. Jednakże z chwilą wydania przez funkcjonariuszy polecenia do zatrzymania, mężczyzna przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Mundurowi niezwłocznie podjęci pościg za motorowerzystą, który po przejechaniu krótkiego dystansu przewrócił się na drodze. Na szczęście w wyniku upadku 5-letnia dziewczynka podróżująca wraz z uciekinierem nie odniosła poważnych obrażeń, co potwierdzili wezwani na miejsce ratownicy medyczni.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierującego. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 37-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Ponadto, w wyniku sprawdzenia zatrzymanego w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw że, miał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało, motorower miał usunięty numer VIN.

5-letnia dziewczynka po przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego została przekazana pod opiekę matce. Skrajnie nieodpowiedzialny 37-latek za czyny, których się dopuścił, odpowie teraz przed sądem. Natomiast górowscy policjanci zajmują się obecnie wyjaśnianiem pochodzenia motoroweru.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony