Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za dewastacje i usiłowanie kradzieży elementów infrastruktury kolejowej

Data publikacji 10.05.2022

Kłodzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który dopuścił się uszkodzenia fragmentu infrastruktury kolejowej. Podejrzany za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Ławicy. Mężczyzna wyciął kilkadziesiąt linek łącznikowych szyn torowych odpowiedzialnych za właściwe funkcjonowanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz sieci trakcyjnej, powodując zakłócenie w prawidłowym działaniu tych urządzeń oraz trakcji kolejowej zasilającej lokomotywy.

Przygotowane elementy chciał ukraść, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Mundurowi zabezpieczyli zdemontowane przez sprawce linki łącznikowe. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci przedstawili 50-latkowi zarzuty przestępstw, do których się przyznał.

Jak wielką nieodpowiedzialnością wykazał się podejrzany może świadczyć fakt, że nie tylko naraził swoje życie, ale także bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Jego działanie mogło mieć poważne skutki, o czym zapewne sprawca zdarzenia zupełnie nie myślał, gdyż jak tłumaczył policjantom, jego jedynym celem było spieniężenie zdemontowanych elementów z torowiska w punkcie skupu złomu.

50-latek odpowie za swoje zachowanie karnie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529
Powrót na górę strony