Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadając na rower pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Tylko wczoraj wpadło trzech nietrzeźwych kierujących jednośladem

Tylko wczoraj wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał 2,10 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy do wszystkich użytkowników jednośladów, aby nie wsiadali na rowery pod wpływem alkoholu, gdyż może to zakończyć się poważnym w skutkach wypadkiem. Przypominamy również, że policjant może skierować sprawę do sądu, a ten orzec w stosunku do kierującego rowerem znajdującego się pod wpływem alkoholu m.in. zakaz kierowania tym środkiem transportu. Każdego sprawcę tego poważnego wykroczenia drogowego czeka także wysoka grzywna.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został około godziny 10:30. 28-latek kontrolowany był na ul. Andersa w Wałbrzychu przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,10 promila alkoholu, dlatego do domu nie wrócił już jednośladem.

Po godzinie 13:00 w ręce policjantów ruchu drogowego wpadł natomiast 40-letni wałbrzyszanin, który jechał rowerem tą samą ulicą. Urządzenie wskazało 1,49 promila alkoholu w jego organizmie. I jego podróż jednośladem w tym momencie się zakończyła.

We wtorkowy wieczór, tym razem w Szczawnie-Zdroju na ul. Kościuszki, zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu został 18-letni mieszkaniec miasta. W przypadku tego mężczyzny na wyświetlaczu urządzenia pojawiło się 1,39 promila alkoholu w organizmie. I on w dalszą podróż udał się pieszo.

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości policjanci mogą wystawić mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Pamiętajmy jednak, że w przypadku skierowania przez funkcjonariuszy wniosku do sądu, ten może zastosować karę aresztu, zakaz kierowania jednośladami, a tak wysoką grzywnę. Pamiętajmy również, że jako rowerzyści jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każdy - nawet niegroźnie wyglądający wpadek - może zakończyć się poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony