Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kolejnego złodzieja z Legnicy

Data publikacji 11.05.2022

Legniccy policjanci kryminalni w wyniku wykonanej pracy operacyjnej ustalili sprawcę, który wielokrotnie dokonywał kradzieży i włamań na terenie miasta. Mężczyzna ten ma również na swoim koncie rozbój na małoletnim chłopcu. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca Legnicy i przedstawili mu szereg zarzutów. Straty jakie spowodował swoim przestępczym działaniem wyniosły ponad 9 tys. zł. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku wykonanej  pracy operacyjnej ustalili osobę odpowiedzialną za wiele włamań do pojazdów, a także do pomieszczenia biurowego jednej z firm, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta.

Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Legnicy. Policjanci w toku czynności prowadzonych z zatrzymanym przedstawili mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz dokonania rozboju na małoletnim. Wszystkie przestępstwa, o które jest podejrzany, popełnił w warunkach recydywy.

Mężczyzna ten głównie włamywał się do pojazdów, z których następnie kradł m.in. akumulatory, elektronarzędzia, kable oraz sprzęty elektroniczne. Łączne straty osób pokrzywdzonych opiewają na kwotę ponad 9 tysięcy zł. Legniczanin ma na swoim koncie również rozbój na małoletnim chłopcu, który szedł do szkoły. Zapytał młodzieńca o godzinę, a następnie usiłował wyrwać mu z ręki telefon, gdy napotkał opór, użył przemocy wobec chłopca.

Mimo tak młodego wieku, mężczyzna ten odbył już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, jednak najwidoczniej niczego go to nie nauczyło, bo krótko cieszył się wolnością. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował już wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz mężczyzna odpowie za czyny, których się dopuścił. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, jeżeli jednak sprawca popełnia je w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony