Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bo za kierownicę wsiadł pod wpływem narkotyków. Szybko wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 11.05.2022

Nawet 5 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez oławskich policjantów 22-latkowi, który wcześniej uciekał przed mundurowymi i kierował samochodem najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Mężczyzna zignorował sygnały dawane przez funkcjonariuszy, którzy próbowali zatrzymać go do kontroli i rozpoczął ucieczkę – szybko wpadł w ręce policjantów.

Kilka dni temu w godzinach nocnych oławscy policjanci zauważyli na terenie miasta samochód osobowy marki BMW. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Podczas próby zatrzymania go kontroli drogowej, mężczyzna gwałtownie ruszył, uderzając samochodem w stojący oznakowany radiowóz.  

Kierujący, którym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Domaniów został zatrzymany na terenie Oławy po niespełna dwóch godzinach od rozpoczęcia ucieczki. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy, jednakże badanie śliny testerem na obecność narkotyków dało wynik pozytywny.

Uciekinierowi pobrano krew do dalszych badań, a noc spędził w policyjnym areszcie. Decyzją prokuratora, na czas trwającego postępowania, zastosowano względem podejrzanego dozór policji, poręczenie majątkowe w kwocie 2 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które 22-latek można trafić do więzienia nawet na 5 lat. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grodzi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

 

Powrót na górę strony