Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący bez uprawnień zatrzymany po pościgu. Auto, którym uciekał, miało założone dwie różne tablice rejestracyjne od innych pojazdów

Data publikacji 11.05.2022

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali po pościgu mężczyznę, który wcześniej próbował uniknąć kontroli drogowej. Przyczyną ucieczki był fakt, iż 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto auto, którym uciekał, nie było dopuszczone do ruchu i miało założone dwie różne tablice rejestracyjne, przy czym żadna z nich nie była przypisana do tego pojazdu. Zatrzymany uciekając, popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Za te przewinienia i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w trakcie patrolu podległego rejonu zauważyli samochód osobowy marki Audi z wyraźnymi usterkami technicznymi. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nie zatrzymał się jednak, tylko rozpoczął szaleńczą jazdę ulicami Złotoryi.

W trakcie ucieczki wielokrotnie wykonywał bardzo niebezpieczne manewry, jak choćby jazda pod prąd, podczas której zmuszał innych kierowców do zjechania na chodnik. Auto zatrzymał dopiero na ulicy Grunwaldzkiej, lecz nie zakończył swojej ucieczki. Wybiegł z audi i ruszył w kierunku pobliskich budynków. Policjanci pobiegli za nim i chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Okazał się nim 38-latek tymczasowo przebywający w Wilkowie. Jak sam przyznał, uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym podróżował, nie był dopuszczony do ruchu i miał założone dwie kompletnie różne tablice rejestracyjne, przy czym żadna z nich nie była przypisana do tego auta.

Uciekinier został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony przez pomoc drogową. Mężczyzna w trakcie ucieczki nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień i inne popełnione wykroczenia oraz przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli będzie odpowiadał teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony