Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie między innymi w ruchu drogowym rozmawiała policjantka z dziećmi z Ukrainy

Data publikacji 12.05.2022

Jeleniogórska policjantka mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo najmłodszych spotkała się z dziećmi z Ukrainy, aktualnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Głównym tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo na drodze i w czasie wolnym, ale także nie zabrakło informacji o tym, jak wygląda praca policjanta i w jakich sytuacjach należy zwrócić się do nich o pomoc.

W trakcie spotkania policjantka zwróciła szczególną uwagę uczniów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i omówiła bezpieczne zachowanie na ulicy i w jej otoczeniu, w tym przechodzenie przez ulicę - miejsca dozwolone w przypadku kierowania ruchem na drodze przez policjanta, znajomość znaków drogowych informacyjnych, ostrzegawczych, zakazu, nakazu, wyposażenie w elementy odblaskowe. Rozmawiając o bezpieczeństwie nie mogło zabraknąć informacji o prawidłowym poruszaniu się rowerami, hulajnogami, deskorolkami czy rolkami zachęcając tym samym dzieci do korzystania z kasków i elementów odblaskowych.

Policjantka wyjaśnił jak należy zachować się podczas podróży środkami komunikacji zbiorowej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, a także jak właściwie zabezpieczyć swój bagaż.
Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta w Polsce i w jakich sytuacjach należy zwrócić się o pomoc do tej instytucji.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały odblaski, które dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony