Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni włamywacze zatrzymani, a Policja apeluje o zgłaszanie się osób, którym skradziono w ostatnim czasie sprzęt budowlany

Data publikacji 12.05.2022

Szybkie i skuteczne działanie jaworskich policjantów doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy wspólnie dokonywali włamań na teren różnych firm działających w powiecie jaworskim. Ich łupem padły elektronarzędzia, rusztowania, materiały budowlane i europalety o wartości ponad 80 tysięcy złotych. Na trop włamywaczy kryminalni wpadli po tym, jak skradzione z terenu budowy osiedla mieszkaniowego w Jaworze elektronarzędzia znaleźli… u pasera. Przypomnijmy, że przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat, a kradzież z włamaniem do lat 10.

Na przełomie lutego i marca br. na terenie powiatu jaworskiego doszło do serii włamań i kradzieży. Łupem złodziei padały, znajdujące się na terenie różnych firm i placów budowy, elektronarzędzia, rusztowania i materiały budowlane oraz europalety o niemałej wartości, bo ponad 80 tysięcy złotych.

Wykryciem sprawców zajęli się jaworscy kryminalni, którzy w trakcie prowadzonych czynności wpadli na trop pasera. A wszystko zaczęło się od 50 grzejników i kilku elektronarzędzi skradzionych z początkiem marca br. z terenu budowy osiedla mieszkaniowego w Jaworze. Zabezpieczony monitoring zarejestrował bowiem wizerunki sprawców oraz pojazd, którym przyjechali na „gościnne występy”. Niestety złodzieje nie byli wówczas znani jaworskim policjantom, a numer rejestracyjny samochodu nie był widoczny.

Kryminalni uzyskali jednak informację o mężczyźnie z powiatu jaworskiego, który może posiadać skradziony sprzęt pochodzący właśnie z tej budowy. Podczas sprawdzania należących do niego pomieszczeń znaleźli kilka skradzionych przedmiotów. Po nitce do kłębka funkcjonariusze ustalili i namierzyli sprawców. Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy Legnicy. 38-latek i jego 31-letni kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Zajmujący się tą sprawą policjanci odzyskali również część utraconego mienia. Mundurowi zabezpieczyli także inny, pochodzący z kradzieży sprzęt budowlany. Trwają czynności mające na celu odnalezienie jego właściciela.

Legniczanie usłyszeli już zarzuty. Okazało się jednak, że nie tylko włamanie na teren budowy osiedla mieszkaniowego mieli na swoim sumieniu. Śledczy udowodnili im jeszcze cztery inne włamania i kradzieże mienia. Podejrzani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jaworska policja apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych, które na skutek dokonanych przez obu mężczyzn przestępstw utracili swoje mienie.

Osoby, które na zdjęciach zamieszczonych stronie internetowej jaworskiej policji rozpoznały należące do nich przedmioty proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze do funkcjonariusza prowadzącego postępowanie w tej sprawie mł. asp. Tomasza Waligóry, który przyjmie interesantów w pok. nr 37 numer telefonu 47 874 53 05.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

  • walizka z metalowymi blaszkami
  • elektronarzędzia
  • elektronarzędzia
  • wiertło i kable
  • elektronarzędzia
  • wiertarka w walizce
Powrót na górę strony