Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży terenowego motocykla i odzyskali skradziony pojazd

Data publikacji 12.05.2022

Terenowy motocykl o wartości 10 tysięcy złotych padł łupem zatrzymanego przez policjantów 28-letniego mieszkańca jednej z podmilickich wiosek. Funkcjonariusze odzyskali skradziony motocykl. Sprawcy kradzieży grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży terenowego motocykla doszło w okresie ostatnich kilku miesięcy w Krośnicach, gdzie pojazd stał niezabezpieczony na terenie jednej z posesji. Sprawa nie była wcześniej zgłaszana policjantom, gdyż właściciel motocykla od dłuższego czasu przebywa poza miejscem zamieszkania i nie wiedział o dokonanej kradzieży.

Miliccy policjanci dowiedzieli się o kradzieży motocykla w maju realizując czynności służbowe w innych sprawach kryminalnych zaistniałych na terenie Krośnic. Mundurowi wyjaśniając okoliczności kradzieży motocykla ustalili, że pojazd został skradziony przez 28-letniego mieszkańca gminy Krośnice. Mężczyzna został zatrzymany do czasu dokładnego wyjaśnienia sprawy trafił do celi policyjnego aresztu.

Jednocześnie funkcjonariusze dotarli do miejsca, gdzie znajduje się skradziony motocykl crossowy – odzyskany pojazd znajdował się u mieszkańca gminy Trzebnica, który kilka tygodni wcześniej kupił go od 28-latka. Jednoślad został zabezpieczony i niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna w trakcie przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży motocykla o wartości 10 tysięcy złotych. Po przesłuchaniu został zwolniony. Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym ewentualny udział podejrzanego w innych przestępstwach popełnionych w ostatnim czasie na terenie powiatu milickiego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony