Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje profili aluminiowych zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty

Data publikacji 12.05.2022

Lubańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat, którzy z terenu jednej z firm w Lubaniu ukradli aluminiowe elementy. Bilans tej sprawy to odzyskane mienie o wartości około 6 tys. złotych oraz przedstawienie zatrzymanym zarzutów związanych także z innymi kradzieżami. Co więcej, młodszy z amatorów cudzej własności działał w warunkach recydywy,ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Za kradzież mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie się takiego czynu w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 30 i 40-latka podejrzanych o kradzież mienia. Znaczny udział w zatrzymaniu złodziei miał mężczyzna, który zauważył w zaroślach pojazd oraz osoby próbujące załadować do auta skradzione mienie i powiadomił o tym policjantów.

Mundurowi pracujący nad sprawą ustalili, że do kradzieży 32 sztuk profili aluminiowych doszło w okresie od 30 kwietnia do 4 maja bieżącego roku z terenu firmy zajmującej się między innymi wykonywaniem detali metalowych. Sprawcy swój łup schowali w zaroślach, a następnie próbowali przetransportować go użyczonym pojazdem w inne miejsce. Profile aluminiowe o wartości około 6 tysięcy złotych trafiły z powrotem do właściciela, a zatrzymani mężczyźni do policyjnego aresztu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży elementów aluminiowych. Ponadto 40-latek odpowie za kradzież odzieży, narzędzi stolarskich oraz maszynek do golenia o łącznej wartości ponad 1500 złotych na szkodę jednej z sieci sklepów. Za kradzież mienia Kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak 30-latek kradzieży dokonał w warunkach recydywy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony