Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili sprzedaż kradzionych parapetów z Oddziału Dziecięcego Szpitala w Nowej Rudzie. Złodzieje zostali zatrzymani

Data publikacji 12.05.2022

Policjanci w Nowej Rudzie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego. Mężczyźni wpadli chwilę po tym jak zdemontowali, a następnie ukradli parapety z zamkniętego Oddziału Dziecięcego Szpitala w Nowej Rudzie. Próbowali oni swój łup przetransportować wózkiem do punktu skupu złomu. Wartość skradzionego mienia to około 700 złotych. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas patrolu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 47 i 53 lat. Podejrzewani wpadli chwilę po tym jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży metalowych parapetów z zamkniętego Oddziału Dziecięcego Szpitala w Nowej Rudzie.

Sprawcy zapakowali na wózek zdemontowane wcześniej parapety z nadzieją na spieniężenie łupu. Na szczęście natychmiastowa reakcja policjantów udaremniła przestępczy proceder. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy wraz z łupem.

Wartość strat administracja szpitala wyceniał na około 700 złotych. Skradzione mienie zostało zabezpieczone. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony