Bieżące informacje

Uczniowie ósmej klasy z wizytą u milickich policjantów

Kilkunastoosobowa grupa uczniów najstarszej klasy Szkoły Podstawowej w Nowym Zamku wraz nauczycielką odwiedziła funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Goście zobaczyli jak wygląda codzienna praca policjantów oraz jaki sprzęt wykorzystują np. w trakcie obezwładniania niebezpiecznych przestępców. Funkcjonariusze przekazali uczniom kilka wskazówek dotyczących własnego bezpieczeństwa, a także bezpieczeństwa ich babć i dziadków.

W trakcie zwiedzania milickiej komendy, uczniowie dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca policjantów. W tym celu obejrzeli między innymi pomieszczenie, w którym przez całą dobę każdego dnia pracuje dyżurny jednostki, odbierając wszelkie zgłoszenia i kierując policyjne patrole wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Natomiast technik kryminalistyki omawiając ciekawostki swojej służby, pokazał uczestnikom jak sprawdza się i zabezpiecza ślady linii papilarnych, na podstawie których później ustala się sprawców przestępstw.

W świetlicy komendy funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby - każdy mógł założyć na głowę hełm oraz przymierzyć kamizelkę chroniącą policjanta.

Z uczniami spotkał się także p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu mł. insp. Mariusz Tański, który opowiedział m.in. o zadaniach, jakie spoczywają na policjantach oraz o zagrożeniach jakie czyhają na młodych ludzi, którzy czasami lekceważą obowiązujące przepisy, a takie zachowanią mogą mieć przykre konsekwencje już w dorosłym życiu.

Korzystając z okazji policjanci zaapelowali do zebranych uczniów, aby ostrzegli swoje babcie i dziadków o grożącym im niebezpieczeństwie ze strony licznych oszustów podszywających się pod różne fikcyjne firmy i instytucje lub pod członków najbliższej rodziny i wprowadzając seniorów w błąd próbują wyłudzić od nich zgromadzone oszczędności. Świadoma zagrożeń młodzież, pomagając swoim babciom i dziadkom może uchronić seniorów przed oszustami!

W trakcie wizyty uczniowie zadawali policjantom wiele pytań dotyczących codziennej pracy stróżów prawa - na wszystkie dostali odpowiedź. Policjanci przekazali także ośmioklasistom kilka porad, co trzeba zrobić aby w przyszłości - już po ukończeniu średniej szkoły - zostać policjantem i pracować w miejscu, które właśnie odwiedzili.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

  • grupa uczniów stoi przed komendą z policjantem pozując do zdjęcia
  • uczniowie słuchają przemawiającego policjanta oraz obserwują czynności technika kryminalistyki
  • uczniowie słuchają przemawiającego policjanta oraz obserwują czynności technika kryminalistyki
  • uczniowie słuchają przemawiającego policjanta oraz obserwują czynności technika kryminalistyki
  • uczniowie słuchają przemawiającego policjanta oraz obserwują czynności technika kryminalistyki
Powrót na górę strony