Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej zatrzymany po pieszym pościgu przez będącego na urlopie wałbrzyskiego policjanta

Data publikacji 13.05.2022

Wałbrzyski funkcjonariusz swoim zachowaniem w trakcie urlopu udowodnił, że policjantem jest się zawsze, niezależnie od tego czy pełni się akurat służbę, czy spędza czas wolny z bliskimi. Mundurowy podczas spaceru z psami zauważył bowiem na terenie jednego z marketów w Wałbrzychu złodzieja uciekającego z pudełkami markowych klocków dla dzieci i od razu ruszył za nim w pościg. Posterunkowy Mateusz Korulczyk szybko dogonił, obezwładnił i zatrzymał 23-letniego amatora cudzej własności. Mienie ostatecznie wróciło do sklepu, a podejrzany usłyszał zarzut kradzieży.

Posterunkowy Mateusz Korulczyk wychodząc około południa na spacer z psami, nie spodziewał się, że będzie musiał ruszyć w pościg za złodziejem, a tak właśnie się stało w rejonie ul. Długiej w Wałbrzychu. Kiedy policjant zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionym mieniem, natychmiast zareagował i dogonił sprawcę przestępstwa, gdy ten z terenu placówki handlowej próbował uciec w ulicę Norwida.

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu wysłał do pomocy funkcjonariuszowi, który w tym czasie przebywał na urlopie, umundurowany patrol dzielnicowych. W trakcie czynności z zatrzymanym policjanci ustalili, że 23-letni wałbrzyszanin wychodząc z marketu, nie zapłacił za towar, kradnąc w ten sposób markowe klocki o łącznej wartości ponad 500 złotych. Utracone mienie w stanie nienaruszonym zostało przekazane pracownikom sklepu. 

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i stanie teraz przed sądem. Za kradzież może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995
 

Powrót na górę strony