Bieżące informacje

Cmentarny złodziej zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 13.05.2022

Z lubańskiego cmentarza nieznany sprawca ukradł kurtkę oraz portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzony o kradzieży natychmiast powiadomił policjantów z Lubania, którzy od razu zajęli się sprawą. Intensywna praca operacyjna szybko przyniosła oczekiwany efekt - kryminalni namierzyli i zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzewanego o ten czyn. Zostały już mu przedstawione zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży mienia doszło w Lubaniu na terenie cmentarza komunalnego, gdzie przebywał pokrzywdzony. Nieznany sprawca okradł go, wykorzystując jego chwilową nieuwagę podczas sprzątania grobów bliskich. Okradziony mężczyzna zgłosił się do lubańskiej komendy powiatowej i poinformował policjantów o zaistniałej sytuacji. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze kryminalni. Istotne dla mundurowych był fakt, że kradzieży mogło dokonać najprawdopodobniej dwóch mężczyzn przebywających w pobliżu miejsca zdarzenia.

Kryminalni z Lubania wykonali szereg czynności, które przyczynił się do wytypowania i zatrzymania złodzieja. Amator cudzej własności usłyszał już zarzuty kradzieży kurtki oraz portfela wraz dokumentami i pieniędzmi. 32-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal jest w toku, gdyż mundurowi ustalają obecnie, czy w tym przestępczym procederze nie brały udziału inne osoby.

Pamiętajmy!!! Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, gotówki, kluczy w reklamówkach czy otwartych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Ponadto nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi, na przykład oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów, aby stać się ofiarą rabusia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony