Bieżące informacje

Podziękowania dla dzielnicowych za pomoc w szybkim zatrzymaniu sprawcy i odzyskaniu przywłaszczonego portfela

Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu trafił wyjątkowy list. Dowiadujemy się z niego o wzorowej postawie dwóch dzielnicowych z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, którzy podczas przeprowadzanej interwencji wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, co doprowadziło do szybkiego zatrzymania sprawcy i odzyskania przewłaszczonego portfela.

Pod koniec kwietnia tego roku w jednej z aptek w dzielnicy Piaskowa Góra sprawca przywłaszczył pozostawiony przez seniorkę portfel. Pracownik placówki handlowej zadzwonił pod numer alarmowy i powiadomił Policję o całym zdarzeniu. Dzielnicowi z „jedynki” asp. Damian Rapciak i mł. asp. Przemysław Nita natychmiast pojawili się na miejscu. Po krótkiej rozmowie ze świadkami i okradzioną kobietą mundurowym jeszcze tego samego zatrzymali sprawcę. Właścicielka odzyskała cały portfel.

Kilka dni później, spotkała ich bardzo miał niespodzianka. W ramach podziękowań funkcjonariusze otrzymali list, w którym zostały zawarte m.in. te słowa:

[] Dzięki wiedzy, doświadczeniu, postawie i zaangażowaniu policjanci w krótkim czasie, tego samego dnia doprowadzili sprawę do szybkiego i pomyślnego zakończenia. Mało tego, zadbali abym bezpiecznie i zdrowo dotarła do domu! Zaangażowanie policjantów, profesjonalizm, sprawne działanie oraz wysoka etyka zawodowa zasługują na szczególną pochwałę. W wyniku całej sytuacji poczułam się bezradna i zawstydzona, bo nigdy mi się to nie zdarzyło. Wtedy posłużyli mi z pomocą wyżej wymienieni aspiranci. Taka postawa policjantów pozwoliła mi uwierzyć w drugiego człowieka, w spontaniczną życzliwość służb mundurowych. Może to dla innych niewiele znaczący epizod, lecz dla mnie tak wiele [...]”.

Serdecznie dziękujemy za te słowa uznania. Są one dodatkową motywacją do pełnienia dalszej służby.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Pliki do pobrania

  • 336.03 KB
    Deskrypcja podziękowań
Powrót na górę strony