Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 14.05.2022

Policjanci z lwóweckiego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego bezpośrednio po zdarzeniu  zatrzymali podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 26-latek wdarł się do jednego z domów, a następnie grożąc właścicielce nożem zabrał jej telefon komórkowy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Podejrzany decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

11 maja br. po godzinie 22:00 dyżurny lwóweckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w jednej z miejscowości na terenie gminy Lwówek Śląski.

Na miejsce zostali skierowani policjanci. Tam zastali pokrzywdzoną, która opowiedziała o całym zajściu. Z jej relacji wynikało, że zamaskowany sprawca wdarł się przez okno do jej domu, a następnie trzymając w ręku nóż nakazał wydanie telefonu komórkowego. Po osiągnięciu zamierzonego celu zbiegł z miejsca zdarzenia.

Zgodnie z podejrzeniami funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego lwóweckiej komendy udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, który mógł dokonać tego czynu. Ich podejrzenia się sprawdziły. 26-latek przyznał się do popełnionego czynu i wydał policjantom skradziony telefon. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego mężczyzny. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zgodnie z Kodeksem Karnym grozi pozbawienie wolności nawet do 15 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Film Film

Opis filmu: Film trwa 10 sekund. Bez dźwięku. Dwóch nieumundurowanych policjantów prowadzi zatrzymanego. Wychodzą przez drzwi. Idą chodnikiem przy budynku komendy w kierunku radiowozu.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 22.16 MB)

Pliki do pobrania

  • 198.17 KB
    Deskrypcja filmu
Powrót na górę strony