Bieżące informacje

Bielawscy policjanci tylko jednego dnia zatrzymali 3 osoby z narkotykami

Data publikacji 14.05.2022

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego jednego dnia zatrzymali 3 mężczyzn, którzy łącznie posiadali ponad ćwierć kg substancji psychoaktywnych. Ponadto funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu handlu narkotykami jednemu z podejrzanych. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

Kilka dni temu, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Bielawie mając podejrzenie, że 27-latek jadący bmw może posiadać narkotyki, zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie czynności mężczyzna zachowywał się nerwowo. Okazało się, że ma amfetaminę. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie wydał wobec tego mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W innej sytuacji, tego samego dnia, ci sami funkcjonariusze ustalili, że 34-letni mieszkaniec Bielawy, może posiadać znaczne ilości narkotyków. Przy wsparciu kolejnych policjantów udali się do jego miejsca zamieszkania. W lokalu poza gospodarzem przebywali jeszcze dwaj 24-latkowie. Jeden z nich posiadał przy sobie mefedron.

Użytkownik mieszkania najwyraźniej nie spodziewał się wizyty policjantów, bo na stole leżał susz roślinny, biały proszek i skrystalizowana substancja. Wstępne badanie wykazało, że policjanci przejęli ponad 200 gramów amfetaminy, marihuanę i mefedron. Czynności procesowych wykonane w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie zarzutu handlu narkotykami 34-letniemu mężczyźnie.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794
Powrót na górę strony