Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonali rozboju na 15-latkach. Są już w rękach policjantów

Data publikacji 16.05.2022

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali trzech mieszkańców Głogowa, którzy podejrzani są o dokonanie rozboju na 15 – latkach. Podejrzani grożąc i używając siły fizycznej, doprowadzili jednego z chłopców do stanu bezbronności i zabrali mu plecak o łącznej wartości 350 złotych. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 maja br. Trzech mężczyzn w wieku 33 i 36 lat podeszło do chłopców siedzących na ławce. Początkowo nic nie wskazywało na to, by mogło dojść do przestępstwa. W pewnym momencie bez żadnego powodu 15-latek został uderzony przez jednego z mężczyzn i przewrócony na ziemię. Sprawca wyrwał mu plecak z zawartością przyborów szkolnych. Mężczyzna próbował również ukraść telefon komórkowy.

Sprawcy grozili chłopcom stosując siłę fizyczną, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia. Policjanci zostali natychmiast powiadomieni o przestępstwie. Podczas sprawdzania okolicy mundurowi ujawnili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez poszkodowanych. Trzeci z mężczyzn wpadł niedługo po tym podczas kradzieży alkoholu w sklepie.

Napastnicy byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
st. asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony