Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policją. Okazało się, że był poszukiwany, posiadał cofnięte uprawnienia oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami

Data publikacji 17.05.2022

Zgorzeleccy policjanci wchodzący w skład dolnośląskiej grupy SPEED po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 119 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia. Teraz na wyrok za popełnione przestępstwa będzie oczekiwał w więzieniu.

Zgorzeleccy policjanci wchodzący w skład dolnośląskiej grupy SPEED podczas służby na terenie gminy Bogatynia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Jednak mężczyzna siedzący za kierownicą tego auta, pomimo nadawania przez funkcjonariuszy wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kontynuował jazdę. Po przejechaniu kilkuset metrów został zatrzymany.

Po sprawdzeniu uciekiniera w policyjnych bazach danych, okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał wiele na sumieniu. Był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, ponieważ miał do odbycia karę 119 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia.

Ford został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a nieodpowiedzialny kierujący trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294
 

Powrót na górę strony