Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny spacer z narkotykami

Data publikacji 17.05.2022

Strzegomscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Wzbudził on zainteresowanie mundurowych, gdy na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Podczas kontroli stróże prawa ujawnili przy 48-latku kilka porcji narkotyków. Kolejne zabronione środki zabezpieczono podczas przeszukania jego mieszkania. Teraz o losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolując rejon miasta, około godziny 1:20 zauważyli mężczyznę stojącego przy jednym z budynków. Na widok zbliżającego się radiowozu zaczął się on nerwowo zachowywać, ewidentnie szukając wokół siebie miejsca, gdzie mógłby się schować. Nie miał zbyt wiele czasu, więc postanowił ukryć się za rogiem budynku i z tego miejsca obserwował policjantów.

To zachowanie 48-latka nie uszło uwadze mundurowych, którzy szybko poznali też jego przyczynę. Podczas kontroli osobistej bowiem mundurowi ujawnili przy mężczyźnie mały słoik z suszem koloru brunatno-zielonego. Badanie narkotestem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana w ilości kilku porcji handlowych. Jak się jednak okazało, po przeszukaniu mieszkania zatrzymanego, miał on jeszcze inne „zapasy”. W jego pomieszczeniach policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne porcje marihuany oraz metamfetaminy.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1100 porcji handlowych tych narkotyków. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast mieszkaniec powiatu świdnickiego do policyjnego aresztu. 48-latek usłyszał już w tej sprawie zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
 
mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642
 

Powrót na górę strony