Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystali nieuwagę znajomego i ukradli bliski 6 tys. zł. Policjanci szybko ich zatrzymali i odzyskali większość gotówki

Data publikacji 17.05.2022

23-letnia mieszkanka Wałbrzycha oraz 67-latek odpowiedzą przed sądem za kradzież pieniędzy w kwocie blisko 6 tysięcy złotych. Oboje okradli znajomego pracownika parkingu strzeżonego, którego odwiedzili podczas jego pracy. Policjanci w toku prowadzonych czynności odzyskali większą część utraconej przez pokrzywdzonego gotówki, a następnie przekazali ją właścicielowi. Za kradzież obojgu wałbrzyszanom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem przy ul. Fortecznej w Wałbrzychu. 23-latka oraz 67-latek postanowili odwiedzić swojego znajomego, który zatrudnił się na jednym z parkingów strzeżonych. Kiedy ich kolega wyszedł ze stróżówki za potrzebą, kobieta wyjęła znaczną ilość znajdującej w kasetce gotówki. Było to blisko 6 tysięcy złotych. Kiedy nad ranem pracownik zorientował się, że został okradziony, na własną rękę rozpoczął poszukiwania kobiety i mężczyzny. Zaalarmowani zostali także policjanci pierwszego komisariatu.

Dzielnicowi z tej jednostki w wyniku zebranych informacji ustalili, że sprawcy mogą przebywać w jednym z mieszkań przy ul. Długosza. Tam właśnie mundurowi odnaleźli podejrzanych, którzy noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań. Odzyskana przez policjantów gotówka w kwocie blisko 5400 zł wróciła do właściciela. Pozostałe 500 złotych 23-latka i 67-latek zdołali już wcześniej wydać.

Dwoje wałbrzyszan podczas czynności procesowych przyznało się do zarzucanego im czynu i złożyło wyjaśnienia. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Mogą trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony