Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawcy wielu przestępstw w Lubaniu

Data publikacji 17.05.2022

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mężczyznę w związku kradzieżą mienia, która miała miejsce na terenie sąsiedniej miejscowości. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przez lubańskich policjantów, możliwe było przedstawienie mężczyźnie zarzutów znęcanie się wobec najbliższych, gróźb i znieważenia funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będący najbliżej miejsca zdarzenia zostali rozdysponowani do interwencji sklepowej, gdzie został ujęty najprawdopodobniej sprawca kradzieży. W wyniku sprawdzeń okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest do czynności prowadzonych przez jednostkę sąsiednią. 37-latek został zatrzymany.

Zebrany materiał dowodowy przez lubańskich śledczych, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobami najbliższymi. Odpowie również za kradzież mienia, której dopuścił się końcem kwietnia br. oraz jazdę bez upewnień będąc pod wpływem środków odurzających. W trakcie prowadzonej przez stróżów prawa interwencji mężczyzna groził policjantowi pozbawieniem życia oraz znieważył go.

Policja i Prokuratur Rejonowy w Lubaniu wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. W poniedziałek sąd przychylił się do wniosku, dlatego  najbliższy miesiąc podejrzany spędzi w areszcie.
 

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony