Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zatrzymali sprawcę licznych kradzieży rowerów

Data publikacji 18.05.2022

Praca operacyjna funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście doprowadziła do zatrzymania 27-letniego mężczyzny odpowiedzialnego za liczne kradzieże rowerów. Przy podejrzewanym podczas zatrzymania zabezpieczono cęgi do cięcia metalu, a także środki odurzające. Ponadto okazało się, że mieszkaniec Wrocławia jest poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego.

18 czynów polegających na kradzieży rowerów udowodnili 27-letniemu mieszkańcowi Wrocławia policjanci z komisariatu przy ulicy Grunwaldzkiej. Mężczyzna został zatrzymany w dniu, w którym spod jednej z wrocławskich galerii handlowych ukradł kolejny jednoślad.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do wytypowania potencjalnego sprawcy tego czynu, a także miejsca jego przebywania. Policjanci złożyli mężczyźnie niezapowiedzianą wizytę, a on nie krył zdziwienia gdy ich zobaczył.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 27-latku cęgi do cięcia metalu, a także środki odurzające. Test ujawnionych narkotyków wskazał na amfetaminę w ilości kilkudziesięciu porcji handlowych. Z kolei w mieszkania mężczyzny ujawnili odzież, w której mężczyzna dokonywał kradzieży.

Mieszkaniec Wrocławia trafił na najbliższy komisariat, gdzie policjanci udowodnili mu 18 kradzieży rowerów na terenie Wrocławia, do których się przyznał.

Ponadto, po sprawdzeniu okazało się, że jest on osobą poszukiwaną. 27-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz to sąd zdecyduje czy jego pobyt za kratkami się wydłuży i ewentualnie, o ile.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Paweł Noga
tel. 693 403 817
Powrót na górę strony