Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci wzięli udział w półmaratonie podczas Festiwalu Górskiego w Jedlinie Zdrój

Bycie policjantem wiąże się z ciągłym utrzymywaniem jak najlepszej kondycji fizycznej. Wśród funkcjonariuszy z jaworskiej jednostki są tacy, którzy utrzymują swoją tężyznę fizyczną na bardzo wysokim poziomie. W tym gronie jest wielu sportowców, a wśród nich asp. szt. Tomasz Fuławka i mł. asp. Tomasz Waligóra.

W minioną niedzielę (15 maja br.) nasi koledzy wzięli udział w półmaratonie na Festiwalu Górskim w Jedlinie Zdrój. Zawodnicy wystartowali spod Pałacu Jedlinka i mieli do pokonania 21 kilometrów. Już sam fakt ukończenia tak trudnego biegu jest powodem do dumy. W większości bowiem, po górskich drogach z dużymi przewyższeniami, trasa była bardzo wymagająca. Nawierzchnia także była zróżnicowana - od dróg szutrowych i asfaltowych, po ścieżki leśne oraz górskie. Na dystansie 21 km łączna suma przewyższeń wyniosła prawie 1000 metrów, a niektóre z podbiegów miały długość kilku kilometrów.

Dla asp. szt. Tomasza Fuławki i mł. asp. Tomasza Waligóry, którzy na co dzień są śledczymi w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze właśnie bieganie, jazda na rowerze i uczestniczenie m.in. w tego typu zawodach to prawdziwa pasja. Cieszymy się, że w naszych szeregach pełnią służbę właśnie takie osoby z ciekawymi zainteresowaniami. Przygotowania do tak trudnych wydarzeń sportowych to przecież tygodnie, miesiące, a nawet lata ciężkiej pracy i mnóstwa wyrzeczeń. Tym bardziej gratulujemy naszym kolegom pokonania tak wymagającego i trudnego dystansu!

Obu policjantom życzymy dalszych sukcesów i osiągania kolejnych „biegowych” wyzwań i celów.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942
Powrót na górę strony