Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z podwrocławskich Kobierzyc zatrzymali sprawcę kradzieży datków z kościelnej skarbony

Data publikacji 18.05.2022

Policjanci z komisariatu w podwrocławskich Kobierzycach po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbony natychmiast pojechali na miejsce. Funkcjonariusze, znając rysopis sprawcy, podczas sprawdzania najbliższej okolicy dokonali jego zatrzymania. 45-latek wciąż posiadał przy sobie pieniądze, które kilka minut wcześniej ukradł. Trafił on prosto do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Wrocławscy policjanci podejmują każdego dnia różnego rodzaju interwencje. Tym razem dyżurny z Kobierzyc otrzymał zgłoszenie o kradzieży datków z kościelnej skarbony. Na miejsce zadysponował kryminalnych, którzy po uzyskaniu informacji na temat rysopisu sprawcy, dokonali sprawdzenia najbliższej okolicy. Na efekty działań funkcjonariuszy nie trzeba było długo czekać, bowiem po chwili na jednej z ulic przyległych zauważyli mężczyznę, którego szukali.

Policjanci ujawnili przy nim pieniądze pochodzące z kradzieży. Złodziej najpierw uszkodził skrzynkę na datki, skradł znajdującą się w środku gotówkę, po czym oddalił się z miejsca. Na jego drodze stanęli jednak mundurowi z Kobierzyc, którzy odzyskali pieniądze i zwrócili je właścicielowi.

45-latek został zatrzymany i trafił na najbliższy komisariat, skąd w dalszą drogę ruszył w kierunku policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał już zarzut z artykułu 279 Kodeksu karnego, czyli kradzieży z włamaniem.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Paweł Noga
tel. 693 403 817
 

Powrót na górę strony