Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju, który odpowie również za inne przestępstwa

Data publikacji 18.05.2022

Średzcy policjanci bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali 33-latka w związku z przestępstwem, do którego doszło na terenie Środy Śląskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, ale odpowie również za kilkanaście innych przestępstw i wykroczeń. Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w godzinach nocnych został powiadomiony o rozboju na 40-letniej mieszkance powiatu średzkiego. Sprawca po uprzednim użyciu siły doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności, a następnie zabrał jej pieniądze oraz okulary. Jednak długo nie cieszył się  wolnością. Został zatrzymany kilkadziesiąt minut później przez patrol interwencyjny na jednej z ulic miasta.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a skradzione mienie wróciło do właścicielki. Funkcjonariusze przedstawili 33-latkowi zarzut rozboju, jednak to nie wszystko, za co odpowie przed sądem. Dokonał on bowiem w ostatnim czasie wielu czynów zabronionych. Do jego kartoteki dołączyły zarzuty za usiłowanie rozboju, uszkodzenie mienia oraz kradzież sklepową.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi czterech zarzutów. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy - kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 12.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
mł. asp. Karol Dudziak
tel. kom. 693 726 093
 

Powrót na górę strony