Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i w takim stanie... przyjechał na zakupy

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie kierującego ponad 3 promile alkoholu. W takim stanie 49-latek wybrał się... na zakupy do dyskontu spożywczego. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu.

18 maja bieżącego roku, około godziny 9:30, policjanci pojechali na interwencję dotyczącą nietrzeźwego kierującego. Ze zgłoszenia wynikało, że z parkingu obok jednego z dyskontów spożywczych w Piechowicach wyjeżdża pojazd marki Dacia, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. 

We wskazanej lokalizacji funkcjonariusze nie zauważyli opisywanego auta, w związku z czym ruszyli na poszukiwania. 49-latka prowadzącego dacię zatrzymali na ul. Sądowej w Jeleniej Górze. Mundurowi od razu wyczuli od niego intensywny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile tej substancji. Co więcej, kierował on pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490
 

Powrót na górę strony