Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. Stracił prawo jazdy i musi zapłacić 1700 zł

Data publikacji 19.05.2022

Kierujący osobowym Audi popełnił 3 wykroczenia w ruchu drogowym skutkujące zatrzymaniem jego prawa jazdy na 3 miesiące, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i nałożeniem mandatów na łączną kwotę 1700 złotych. Do jego indywidualnego konta zostało także dopisanych 14 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Dlatego dolnośląscy policjanci każdego dnia kontrolują stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości.
Jednego z kierujących lekceważącego aktualne przepisy zatrzymali wrocławscy policjanci na ulicy Legnickiej. Pomiar wykazał, że mężczyzna przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h - jechał aż 101.

Nie był to jednak koniec wykroczeń, jakich się dopuścił. 28-latek nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i „zapomniał” włączyć światła. Policjanci mieli także zastrzeżenia do pojazdu niemieckiego producenta, bowiem pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy kierującego w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Mężczyzna otrzymał za popełnione wykroczenia mandaty karne w kwocie 1700 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

Policjanci mają nadzieję, że kierujący z tej lekcji wyciągnie odpowiednie wnioski.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Paweł Noga
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony