Bieżące informacje

Wałbrzyski policjant - trzeci w swojej kategorii wiekowej podczas maratonu w Jedlinie-Zdroju

Wałbrzyski policjant prewencji - asp szt. Grzegorz Karwacki wystartował w miniony weekend w maratonie podczas Festiwalu Górskiego w Jedlinie-Zdroju. 42-kilometrową trasę funkcjonariusz pokonał w ponad 5 godzin i dotarł do mety na 40 miejscu. W swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

Blisko 120 zawodników wystartowało w sobotę o godzinie 8.00 z terenu Hotelu Jedlinka by pokonać 42-kilometrowy dystans zawodów. Uczestnicy musieli zmierzyć się z przewyższeniami wynoszącymi +/- 1700 m. Do mety usytuowanej w tym samym miejscu co start funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dobiegł po 5 godzinach i 10 minutach.

To dało asp. szt. Grzegorzowi Karwackiemu 40 miejsce w kategorii OPEN i pozwoliło na uplasowanie się na trzecim miejsca w kategorii M-50. Do zajęcia drugiej pozycji zabrakło mu tylko czterech minut. Zwycięzca tej kategorii dobiegł natomiast do mety w czasie 4 godzin 45 minut.

Naszemu doświadczonemu funkcjonariuszowi wałbrzyskiej komendy po raz kolejny życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych.