Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ruchu drogowego wraz z Komisarzem Lwem spotkali się z uczniami, aby porozmawiać z nimi o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 19.05.2022

Z każdym dniem, gdy pogoda na to pozwala, dzieci coraz więcej czasu spędzają na wolnym powietrzu. Różnego rodzaju aktywności, jak jazda na rowerze, rolkach czy hulajnodze powodują, iż najmłodszych można często spotkać poruszających się po ulicach bądź w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ważne, aby nasze pociechy wiedziały, do jakich zasad należy się stosować na drodze, żeby być bezpiecznym i nie stwarzać zagrożenia dla innych. W tym celu dolnośląscy policjanci prowadzą liczne spotkania edukacyjne z dziećmi, aby uczyć je, jak bezpiecznie poruszać się po naszych drogach. Tym razem funkcjonariusz z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wraz z Komisarzem Lwem odwiedzili Szkołę Podstawową nr 37 im. kard. S. Wyszyńskiego we Wrocławiu, aby porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Piękna pogoda, coraz dłuższy dzień i kończący się powoli rok szkolny powodują, że dzieci spędzają dużo czasu na wolnym powietrzu. Podczas tych beztroskich chwil najmłodsi niejednokrotnie wybierają aktywności, jak jazda na rowerze, rolkach czy hulajnodze. W związku z tym można ich często spotkać poruszających się po ulicach (chodnikach, ścieżkach rowerowych) bądź w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Wiąże się to niestety zawsze z ryzykiem uczestniczenia w zdarzeniach drogowym, w wyniku których mogą odnieść obrażenia czy nawet stracić życie.

Dlatego dolnośląscy policjanci, dla których bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to niezmiennie jeden z priorytetów, starają się edukować zwłaszcza tych najmłodszych użytkowników dróg w zakresie zasad i przepisów, do których należy się stosować, aby na drodze być bezpiecznym. Mundurowi prowadzą w tym celu liczne spotkania profilaktyczne, między innymi w placówkach oświatowych, podczas których rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.  

Tym razem funkcjonariusz ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z maskotką dolnośląskiej Policji - Komisarzem Lwem, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrocławiu.

Podczas prowadzonej prelekcji policjant zwracał szczególną uwagę na zasady poruszania się po drodze i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieciom zostały przekazane informacje o tym, kogo nazywamy pieszym i rowerzystą oraz w jakich miejscach dozwolone jest przechodzenie na drugą stronę jezdni. Ponadto najmłodsi dowiedzieli się, jakie zachowania są zabronione podczas poruszania się po drogach i na co powinni zwracać szczególną uwagę, aby uniknąć różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji.

Funkcjonariusz ruchu drogowego mówił także o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych i ubrań w nie wyposażonych. Mundurowy apelował o to, aby wychodząc z domu, zabrać ze sobą odblaski, których noszenie może nawet uratować nam życie.

Oczywiście największa radość pojawiła się na dziecięcych buziach, gdy na zajęcia zawitał pomocnik policjanta - Komisarz Lew. Dzieci bardzo chętnie przytulały się do maskotki dolnośląskiej Policji, a także robiły sobie z nią pamiątkowe zdjęcia. Wizyta niespodziewanego gościa wzbudziła wśród najmłodszych wiele radości.

Na zakończenie uczniowie mieli okazję pod okiem policjanta w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Każdy z nich pokazywał, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami pokonać przejście dla pieszych. Wszyscy uczestnicy w nagrodę za aktywny udział w prelekcji otrzymali drobne upominki, wśród których znalazły się odblaskowe opaski.

Dzięki tego typu przedsięwzięciom edukacyjnym, policjanci starają się uświadomić najmłodszym, że znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo nie tylko ich samych, ale i pozostałych użytkowników drogi.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

 

  • Dzieci spotkały się z maskotką dolnośląskiej Policji Komisarzem Lwem na korytarzu szkolnym
  • Policjant przed uczniami przedstawia prezentację
  • Policjant uczy dzieci jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych
  • Policjant uczy dzieci prawidłowego zachowania na drodze
  • Policjant przed uczniami omawia zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • Dzieci wraz z maskotką dolnośląskiej Policji Komisarzem Lwem uczą się jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych
Powrót na górę strony